
Jeho Svatost 42. Sakya Trizin
Jeho Svatost Ratna Vadžra Rinpočhe, 42. držitel trůnu Sakya, je tibetský buddhistický učitel tradice Sakya. Je přímým potomkem nepřerušené linie Khön, která sahá až do roku 1073. Rinpočhe je nejstarším synem Jeho Svatosti Kyabgön Gongma Tričhen Rinpočheho. Je považován za jednoho z nejkvalifikovanějších mistrů linie esoterických i exoterických tradic buddhistické filozofie a meditace.
Životopis a autobiografii naleznete zde.

Jeho Eminence Asanga Rinpočhe
Jeho Eminence Khöndung Asanga Vadžra Sakya Rinpočhe, budoucí Sakya Trizin (držitel trůnu linie Sakya), je přímým potomkem nepřerušené linie Khön, která sahá až do roku 1073.
Asanga Rinpočhe je vnukem Jeho Svatosti Džigdal Dagčhen Dordžečhang Rinpočheho a také vnukem Jeho Eminence Gardže Khamtrul Rinpočheho.
Více informací o životě Rinpočheho naleznete zde.

Jeho Eminence Ngor Khangsar Shabdrung Rinpočhe
Khangsar Shabdrung Rinpočhe (nar. 1990) je hlavním lamou Khangsar labrang, jednoho ze čtyř klášterních sídel lamů linie Ngor tradice Sakya tibetského buddhismu. Rinpočhe byl v sedmi letech rozpoznaný Jeho Svatostí Sakya Gongma Tričhenem jako reinkarnace Khangsar Ngawang Khyentse Thupten Nyingpo (1913-1988), bývalého opata kláštera Ngor. Kromě intenzivního výcviku a výuky súter a tanter obdržel také četná učení a zmocnění od Jeho Svatosti Sakya Gongma Tričhena, J. E. Luding Khenčhen Rinpočheho a dalších velkých mistrů. Vyučuje a pobývá především v Manduwale a pečuje o komunity mnichů a mnišek v severní Indii.

Khenčhen Čhögyal Nyima
Khenčhen Čhögyal Nyima je uznávaný učitel buddhistické filozofie. Studoval na hlavní šedře v tradici Sakya v Indii, která byla ustanovena J. S. 41. Sakya Tričhenem v Puruwale blízko Dehradunu. Už během studia zde začal vyučovat. Po pěti letech praxe učitele byl Jeho Svatostí jmenovám hlavním khenpem a tuto funkci zastával 18 let, až do roku 2022. Po uvolnění z této funkce pobývá převážně v meditačních ústraních.

Khenpo Džampa Khedrub
Khenpo Džampa Khedrub je uznávaný učitel buddhistické filozofie. Studoval na Sakya College v Dehradunu, kde také 5 roky vyučoval. V r. 2009 byl jmenován hlavním khenpem šedry (klášterní univerzity) pro mnišky v Manduwale v Dehradunu. Tuto funkci zastával 9 let. Po uvolnění z této funkce pobývá převážně v meditačních ústraních.

Ctěný Tomáš Dhammadipa
Thomáš Dhammadipa je světově známý učitel dharmy se zkušenostmi z desítek let meditačního výcviku buddhistického mnicha v kombinaci s rozsáhlým vědeckým a jazykovým vzděláním.
Bhante Dhammadipa se narodil v České republice, kde vystudoval čínskou literaturu a filozofii. Později pokračoval ve studiu v Jeruzalémě, Berlíně a Paříži, než se zapsal na univerzitu Nalanda v Indii, kde studoval sanskrt a buddhistickou filozofii. Poté žil v Japonsku, na Srí Lance a v Barmě, kde studoval a praktikoval jako buddhistický mnich pod vedením známých současných mistrů buddhismu. Jedním z jeho hlavních učitelů byl barmský meditační mistr Pa Auk Sayadaw, který ho uznal za svého prvního západního žáka kvalifikovaného pro výuku meditace. Dnes patří k předním učitelům meditace šamatha.