Životopis Jeho Eminence Asanga Rinpočheho

Jeho Eminence Khöndung Asanga Vadžra Sakya Rinpočhe

 

Jeho Eminence Asanga Rinpočhe, budoucí Sakya Trizin (držitel trůnu linie Sakya), pochází z rodiny Phuntsok Phodrang. Je přímým potomkem nepřerušené linie Khön, která sahá až do roku 1073.

Je synem Jeho Eminence Khöndung Ani Vadžra Sakya Rinpočheho, druhého syna Jeho Svatosti Džigdal Dagčhen Dordžečhang Rinpočheho, a Dagmo Čhime la.
Je také vnukem Jeho Eminence Gardže Khamtrul Rinpočheho, velkého mistra z tradice Ningma z matčiny strany.

Jeho Eminence Khöndung Asanga Rinpočhe se narodil v Seattlu v státě Washington, USA, 1. května 1999. Již jako malé dítě projevoval všechny vlastnosti výjimečného představitele linie Sakya.

V roce 2003, během cesty po všech osmi buddhistických svatých místech v Indii a Nepálu, Rinpočhe vyjádřil své přání žít a studovat v klášteře Tharlam v Boudhanath v Nepálu. V dubnu 2005, ve věku pěti let, tam zahájil studium potřebné pro budoucího předního duchovního učitele.

V říjnu 2007 přijal Asanga Vadžra Rinpočhe učení Lamdre Tsokše od svého dědečka z otcovy strany, J. S. Dagčhen Rinpočheho. Následující rok obdržel učení Lamdre Lobše od svého prastrýce z otcovy strany, J. S. 41. Sakya Trizin Rinpočheho. Obdržel rovněž mnoho dalších velmi důležitých zmocnění, učení a duchovních instrukcí od velkých duchovních učitelů, jako je Jeho Svatost Dalajláma, J. E. Čogye Tričhen Rinpočhe, J. E. Khenčhen Appe Rinpočhe, J. E. Luding Khenčhen Rinpočhe, stejně jako mnoho důležitých učení a zmocnění tradice Ningma od svého dědečka z matčiny strany, J. E. Gardže Khamtrul Rinpočheho.

V září 2011, ve věku dvanácti let, Asanga Vadžra Rinpočhe složil zkoušku z rituálu Vadžrakilaya, při které vedl kongregaci lamů a mnichů v Sakya Centru v Radžpuru v Indii, čímž se stal nejmladším člověkem, který kdy úspěšně absolvoval tento velmi složitý a rozsáhlý rituál.

Od roku 2013, po dokončení formálních rituálních studií, Asanga Vajra Rinpočhe zahájil studium filozofie pod vedením ctihodného Khenpo Gyaltsa, hlavního představeného prestižní školy Sakya College v Dehradunu.

 

Zdroj: https://sakyaheritage.org/about-us/asanga-rinpoche/